موبی شو
موبی شو

آشنایی با انواع گلس محافظ صفحه نمایش گوشی موبایل

چه نوع گلسی برای محافظت از صفحه نمایش گوشی مناسب است؟

 

یکی از مهم ترین بخش های تلفن همراه صفحه نمایشگر آن می باشد که از نظر قیمت، دومین قطعه گران گوشی محسوب می شود. صفحه نمایش گوشی های جدید در مقابل خط و خش مقاوم تر شده اند اما با این وجود ذرات ریز گرد و خاک به دلیل این که دارای سختی بیشتری نسبت به صفحه نمایش گوشی هستند می توانند بر روی صفحه خط و خش ایجاد کنند. گلس هایی که دارای درجه سختی 7 یا 8 هستند نیز کاملا بی عیب و نقص نیستند (بیشترین درجه سختی مربوط به الماس است که 10 می باشد)، اما نکته مثبت محافظ صفحه این است که می توان با هزینه اندکی آن را تعویض کرد بدون این که آسیبی به صفحه نمایش گوشی شما برسد.

 

انواع گلس گوشی موبایل:

اگر عبارت بالا را در گوگل جستجو کنید، نتایج نشان داده شده شما را گیج می کند. زیرا انواع مختلف با قیمت های متنوعی را مشاهده خواهید کرد. در این مقاله سعی شده انواع گلس بر اساس جنس آن را به شما معرفی کنیم.

 

PET

این نوع گلس از همان ماده ای است که از آن بطری های آب و بعضی از ظروف پلاستیکی را می سازند. مقاومت این نوع گلس در برابر ضربه بسیار کم است اما سبک و نازک هستند. امروزه استفاده از این نوع گلس کم شده است و به ندرت ( صرفا برای مدل های قدیمی) در بازار دیده می شود.

 

 

TPU یا گلس نانو

نوعی پلاستیک قابل انعطاف است که به خوبی تمام لبه های گوشی را پوشش می دهد. گلس نانو به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالا به خوبی به صفحه نمایش گوشی می چسبد.  همچنین گلس نانو مقاومت بیشتری نسبت به گلس شیشه ای در برابر ضربه دارد. گلس نانو با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارد که می تواند انتخاب  خرید را برای شما مشکل کند.

 

 

Tempered glass یا گلس شیشه ای

این نوع گلس از شیشه حرارت دیده و یک لایه پلاستیکی برای محافظت بیشتر تشکیل شده است. گلس شیشه ای بسیار شفاف است و مقاومت بیشتری نسبت به سایر گلس ها در برابر خط و خش دارد. در مجموع اگر گوشی شما لبه های منحنی (Edge) ندارد، خرید گلس شیشه ای و گلس شیشه ای فول را به شما پیشنهاد می کنیم.

 


مطالب مرتبط:

آموزش ویدئویی نصب گلس بر روی گوشی در خانه

 

دیدگاه‌ها (0)